Twój partner w digitalizacji procesów firmowych

przewiń w dół
przewiń w dół

Case Study

Stihl ISB Rödl & Partner Inne
Stihl

Grupa STIHL projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia mechaniczne dla leśnictwa, rolnictwa, a także pielęgnacji krajobrazu i budownictwa oraz dla wymagających konsumentów.

STIHL produkuje na całym świecie w siedmiu krajach: Niemczech, USA, Brazylii, Szwajcarii, Austrii, Chinach i na Filipinach. Od 1971 roku STIHL jest najlepiej sprzedającą się na całym świecie marką pił łańcuchowych. Firma została założona w 1926 roku i ma swoją siedzibę w Waiblingen niedaleko Stuttgartu.

Cel:

Rozwój, wdrożenie i wsparcie globalnego portalu zakupowego B2B – nowoczesnej aplikacji internetowej, dostępnej dla partnerów biznesowych na całym świecie przez całą dobę.

 

Rozwiązanie:

Globalny system B2B – Indywidualny rozwój systemu sprzedażowego dla handlowców firmy STIHL na całym świecie.

 

Korzyści z B2B dla STIHL:

  • Sprzedawcy mają łatwy i szybki dostęp do wszystkich niezbędnych danych i dokumentów
  • Zautomatyzowane procesy obsługi posprzedażowej
  • Przejrzystość i identyfikowalność cyklu życia każdego produktu
  • Klienci końcowi mogą korzystać z lepszej obsługi ze strony wyspecjalizowanych sprzedawców

Volker Schrödel

„FIS-SST przejął niezwykle złożony projekt, który z powodu poprzedniego usługodawcy utknął w martwym punkcie i zakończył go z dużym powodzeniem!”

Volker Schrödel Szef pionu IT w firmie STIHL
ISB

ISB AG jako innowacyjny dostawca kompleksowych usług IT, z główną siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, od 30 już lat opracowuje rozwiązania informatyczne, dzięki którym klienci uzyskują maksymalną wartość dodaną w  procesach biznesowych.

ISB oferuje szeroki zakres usług, jakiego oczekuje się od profesjonalnego, zaufanego partnera IT: consulting, tworzenie rozwiązań, wdrożenia, szkolenia i wsparcie. Działalność ISB AG jest zorientowana na klienta i niezależna od producenta. Obszary specjalizacji obejmują administrację publiczną i sektor przemysłowy, gdzie ISB pomyślnie zrealizowało wiele projektów różnego rodzaju i różnych rozmiarów.

Cel:

Do obowiązków FIS-SST należały analiza techniczna wymagań klienta, oszacowanie kosztów wdrożenia, planowanie realizacji projektu oraz wsparcie przy wdrożeniu.

 

Rozwiązanie:

Zespół FIS wspierał do tej pory ISB między innymi w opracowywaniu systemu archiwizacji dla organów państwowych, systemu informacji religijnej w środowisku instytucji kościelnych, jak również bazy danych produktów w środowisku przemysłowym.

 

Rezultat:

ISB  nie żałuje swojej decyzji dotyczącej wyboru FIS-SST jako partnera nearshoringowego, którego pracownicy posiadają rozległą wiedzę w zakresie tworzenia oprogramowania, podchodzą do zagadnień w sposób odpowiedzialny i kreatywny oraz charakteryzują się wysokim poziomem umiejętności komunikacyjnych.

Thomas Bischoff

„Zdecydowaliśmy się na wybór spółki zależnej grupy FIS, ponieważ znaleźliśmy w niej idealne połączenie wiedzy z zakresu SAP, .NET i Java.”

Thomas Bischoff Szef wdrożeń działu IT
Rödl & Partner

Rödl & Partner jest jedną z wiodących firm doradczych pochodzenia niemieckiego świadczącą usługi w zakresie audytu finansowego, outsourcingu księgowości oraz outsourcingu kadr i płac, doradztwa podatkowego i prawnego, consultingu oraz doradztwa informatycznego.

Cel:

Digitalizacja i automatyzacja obiegu dokumentów, usprawnienie nadzoru kontroli kosztów.

 

Rozwiązanie:

Wdrożenie UNISONO Flow spełniło nasze oczekiwania. Produkt autorstwa FIS-SST jest nowoczesny i skalowalny. Producent uwzględnił indywidualne wymagania, dzięki czemu mamy system dopasowany do naszych potrzeb.

 

Rezultaty:

W wyniku wdrożenia rozwiązania UNISONO Flow, osiągnięte zostały następujące korzyści:

  • Znaczna automatyzacja wprowadzania faktur
  • Minimalizacja nakładów pracy potrzebnych na wprowadzenie danych oraz przetwarzanie dokumentów przychodzących
  • Zdecydowanie skrócono czas przetwarzania faktur
  • Wyeliminowano fakturę w formie papierowej z obiegu wewnątrzfirmowego
  • Podwyższono niezawodnosć i bezpieczeństwo przechowywania faktur poprzez ich elektroniczną archiwizację
  • Korzyści z inwestycji były już w pierwszych miesiącach użytkowania

Liliane Preusser

„Wybór firmy FIS-SST okazał się być dobrą decyzją. UNISONO Flow to nowoczesny, ergonomiczny i przemyślany system.

Jakość usług i wsparcie techniczne były i są na najwyższym poziomie. Polecam FIS-SST jako profesjonalnego i niezawodnego partnera.”

Liliane Preusser Rödl & Partner, Partner
Inne

AutoOnline

Pobierz plik

Kai Müller

„Kluczem do sukcesu w międzynarodowych zespołach jest przede wszystkim komunikacja. Partner, który bierze sobie to do serca, jest szczególnie cenny. FIS-SST jest takim partnerem!”

Kai Müller Prezes